Dyrygent orkiestry

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie saksofonu (2005 r.) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej o specjalności Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych (2011 r.). Aktualnie student WSB w Chorzowie na kierunku Surdopedagogika.

W latach 2005-2011 był uczestnikiem Międzynarodowych Warsztatów i Kursów Muzyki Jazzowej (Międzynarodowy Kurs Big-Bandów w Nysie oraz Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Chodzieży). W latach 2005 do 2012 brał udział w Warsztatach Muzyki Chrześcijańskiej (Warsztaty GoGospel w Katowicach, Warsztaty Silesia Gospel Festiwal w Rybniku, Warsztaty Gospel w Katowicach, Warsztatach z zespołem Trzecia Godzina Dnia, Warsztaty Gliwicka Jesień Gospel oraz Warsztaty z zespołem New Life M).

Od 2012 roku był dyrygentem zespołu wokalno-instrumentalnego Altum, który wykonywał muzykę chrześcijańską, służąc na co dzień w rodzimych parafiach św. Jerzego i św. Anny w Gliwicach-Łabędach. W repertuarze zespołu znajdowały się m.in. pieśni uwielbieniowe, liturgiczne, muzyka Gospel, a także utwory wokalno-instrumentalne Norberta Blachy – gliwickiego kompozytora i organisty.

Od 2009 do 2016 roku pracował w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach jako dyrygent chóru, orkiestry dętej oraz instruktor wokalny i prowadzący naukę gry na saksofonie.

Od 2007 do 2010 roku jako saksofonista był także związany z zespołem festiwalowym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej Cantate Deo w Gliwicach, a od 2014 roku występuje w zespole Live Worship, który prowadzi posługę muzyczną w czasie rekolekcji oraz koncertów ewangelizacyjnych w całej Polsce.

W 2016 roku pełnił funkcję koordynatora Międzynarodowego Chóru Gospel International Rock-Gospel Group podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Już od ponad 12 lat Michał Głąb jest związany z działalnością Orkiestry Dętej KWK Sośnica z Gliwic. Z zespołem tym koncertował m.in. we Francji i Niemczech. Gra na saksofonie altowym, a od 2016 roku aż do dzisiaj jest II dyrygentem orkiestry.

Na przełomie 2014 i 2015 roku koncertował z chórem „Tryl” z Centrum Kultury Zamek w Toszku. Odbył trasę koncertową wśród Polonii mieszkającej w Teksasie (USA). Jako baryton – chórzysta, wykonywał kolędy i pieśni ludowe pod dyrekcją p. mgr Marii Garbal – Dzwonowskiej.

Od 2011 roku Michał Głąb jest nauczycielem muzyki w placówkach oświatowych. Prowadzi warsztaty chóralne oraz zajęcia muzyczne dla dzieci, zdobywając przy tym doświadczenie i pogłębiając swoją pasję do muzyki. Przez wiele lat był instruktorem zajęć teatralnych dla młodzieży w Centrum Kultury Zamek w Toszku. W minionych latach przygotował i zrealizował autorską muzykę do wielu spektakli w reżyserii Agaty Przewieźlik takich jak: „Legenda o złotej kaczce”, „Kucyk Belamin”.

Od 2017 roku współpracuje z chrześcijańskim Teatrem A występując jako aktor m.in. w spektaklach „Pięć przypowieści” i „Jonasz” w reżyserii Mariusza Kozubka. Od 2016 do 2017 roku współpracował z zespołem wokalnym Gliwickiego Teatru Muzycznego. W latach 2016-2018 rozpoczął działalność z zespołem wokalnym Wielkie Rzeczy, działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach.

Jego główną pasją jest muzyka, w szczególności jazz i muzyka rozrywkowa. Interesuje się żeglarstwem. Sam przyznaje, że w wolnym czasie uwielbia spotykać się z przyjaciółmi i podróżować.